Image
Trzy kobiety i Flaga Ukrainy

Historię tworzą ludzie - rozmowa z aktorkami z teatru Gas

Kultura Futura Ukraina

Słowa to czasem zbyt mało, aby wyrazić uczucia.
Jednocześnie - emocje mają zdolność pokonywania barier językowych.

Sofia, Dasha i Vasylisa - 3 studentki aktorstwa z Charkowa przyjechały do Polski w poszukiwaniu schronienia i edukacji. Z otwartymi ramionami zostały przyjęte przez studentów Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Miesiąc po tym, jak dziewczyny dołączyły do pozostałych studentów, założyły teatr Gas i wystawiły pierwszy spektakl - History of Ukraine. Jego premiera odbyła się w marcu 2022 roku. O tym jaką drogę przebyły studentki oraz o tym, jak wojna zmienia myślenie o tworzeniu sztuki posłuchają Państwo w wywiadzie z Dashą Bogdan, Vasylisą Martseniuk i Sofiją Onishchenko. Zapraszamy do słuchania.

Audio file


Zapraszamy na spektakl “History of Ukraine” w wykonaniu bohaterek reportażu - 23.02 (czwartek) oraz 24.02 (piątek) o godzinie 20:30 w Akademia Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, ul. Braniborska 59. Bilety dostępne są pod linkiem.

*Redakcja składa podziękowania Rektor AST - Dorocie Segdzie oraz Dziekan Wydziału Lalkarskiego AST we Wrocławiu -  Ewelinie Ciszewskiej za wsparcie w realizacji materiału. 

Image
ukraina
Image
Ukraina
Image
Ukraina
Image
Ukraina
Image
Ukraina
Image
Teatr im. Słowackiego w Krakowie - logo

Biennale

Przez sześć tygodni (18.10.2023-28.11.2023) mogą Państwo odwiedzać MOS (ul. Rajska 12),  aby podziwiać prace VR z całego świata. Więcej informacji na stronie teatru. Podczas biennale odbywać się będą również wydarzenia towarzyszące, które przybliżą zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją, bio-mimikrą, czy rzeczywistością rozszerzoną. Więcej informacji poniżej.