Image
Trzy kobiety i Flaga Ukrainy

Historię tworzą ludzie - rozmowa z aktorkami z teatru Gas

Kultura Futura Ukraina

Słowa to czasem zbyt mało, aby wyrazić uczucia.
Jednocześnie - emocje mają zdolność pokonywania barier językowych.

Sofia, Dasha i Vasylisa - 3 studentki aktorstwa z Charkowa przyjechały do Polski w poszukiwaniu schronienia i edukacji. Z otwartymi ramionami zostały przyjęte przez studentów Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Miesiąc po tym, jak dziewczyny dołączyły do pozostałych studentów, założyły teatr Gas i wystawiły pierwszy spektakl - History of Ukraine. Jego premiera odbyła się w marcu 2022 roku. O tym jaką drogę przebyły studentki oraz o tym, jak wojna zmienia myślenie o tworzeniu sztuki posłuchają Państwo w wywiadzie z Dashą Bogdan, Vasylisą Martseniuk i Sofiją Onishchenko. Zapraszamy do słuchania.

Audio file


Zapraszamy na spektakl “History of Ukraine” w wykonaniu bohaterek reportażu - 23.02 (czwartek) oraz 24.02 (piątek) o godzinie 20:30 w Akademia Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, ul. Braniborska 59. Bilety dostępne są pod linkiem.

*Redakcja składa podziękowania Rektor AST - Dorocie Segdzie oraz Dziekan Wydziału Lalkarskiego AST we Wrocławiu -  Ewelinie Ciszewskiej za wsparcie w realizacji materiału. 

Image
ukraina
Image
Ukraina
Image
Ukraina
Image
Ukraina
Image
Ukraina
Image
Teatr im. Słowackiego w Krakowie - logo

Konkurs

Trwa główny konkurs Biennale Kultura Futura 2023. Osoby indywidualne oraz zespoły mogą zgłaszać dzieła dotykające trzech obszarów przewodnich: virtual reality, augmented reality, artificial intelligence. Organizator stawia tylko jedno wymaganie: prace muszą podlegać prezentacji w formie projekcji wyłącznie w formie aplikacji 3D wirtualnej rzeczywistości, który będzie można oglądać za pomocą okularów VR. Więcej informacji w zakładce konkurs. Na zgłoszenia czekamy do 31 maja.