Szanowni Państwo
Zapraszamy do współtworzenia tekstów na tematy związane z ideą Biennale:
e-POLIS | Miasto przyszłości | Nauka | Ukraina | medycyna | dostępność kultury | przyszłość w teatrze | edukacja | VR/ AR | ars electronica |
Zapraszamy ekspertów i praktyków do współtworzenia z nami holistycznego dyskursu dotyczącego roli kultury oraz jej przyszłości. Propozycje tematów wraz z 6 punktami kluczowymi w języku polskim oraz angielskim prosimy przesyłać poprzez formularz.
“Kultura Futura to holistyczny projekt zapraszający do dialogu i dyskusji grup z różnych środowisk i dziedzin. Ta interdyscyplinarność pozwala nam popatrzeć szerzej na otaczającą nas rzeczywistość i problemy współczesnego świata, z którymi przychodzi nam się mierzyć. Zabierz głos na naszym wortalu i dołącz czynnie do Kultury Futury”.
KULTURA FUTURA
Interdyscyplinarne Biennale Sztuki i Techniki Przyszłości.
ul. Rajska 12,
31-124 Kraków
Redakcja
Alek Janicki
Artysta interdyscyplinarny - performer, grafik, architekt. Wykorzystuje technologie AR, VR, AI oraz holografię aby tworzyć multi-sensoryczne działania. Założyciel Formacji HiQ i Big Data Collective. Twórca Fundacji AYA Found, Galerii i! oraz Apteka Janicki. Wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest laureatem wielu nagród, a tym samym głosem innowacji i przyszłości w kraju i za granicą. Kurator artystyczny biennale. W Polsce i za granicą prężnie rozwija idee e-POLIS i skupia się na wdrożeniu tego konceptu w dzielnicy Wesoła w Krakowie.
Natalia Podyma
Artystka, performerka, działaczka społeczna. Twórczyni wielu ogólnopolskich projektów społecznych, instalacji i performansów. Absolwetka Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych na Uniersytecie Warszawskim. Studiuje aktorstwo na Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Od 2020 roku jest również członkinią Stowarzyszenia Stanisława Wyspiańskiego. Przez wiele lat współpracowała z Operą Krakowską. Miłośniczka tańca Gagi i tańca intuicyjnego. W czasie pandemii Prowadziła terapeutyczna zajęcia taneczne.
Arkadiusz Klej
Twórca instalacji artystycznych dotykających takich tematów jak sztuczna inteligencja czy Ekologia. Współorganizator Młodzieżowych festiwalu teatralnych. Naukowo związany z ewaluacją edukacji - realizował w tym zakresie działania dla Polskiego Funduszu Rozwoju, Uniwersytety Jagiellońskiego czy Uniwersytetu SWPS. Członek zarządu, a później prezes Stowarzyszenia Stanisława Wyspiańskiego w latach 2020-2022. Prywatnie uważa że “śpiewać każdy może” a czas wolny spędza wspinając się po drzewach w różnych europejskich stolicach.