Carte Blanche

Image
Logo Teatru Carte Blanch

Jednym z głównych partnerów projektu “Kultura Futura” jest Carte Blanche - norweski narodowy zespół tańca współczesnego. Często określany mianem prekursora innowacji, prezentacji i rozwoju tańca. Słynie z ekscytującego i wyjątkowego repertuaru w całym środowisku międzynarodowym. 

O CARTE BLANCHE
Carte Blanche zostało założone w 1989 roku w Bergen. Instytucja należy do Ministerstwa Kultury Norwegii. Zespół artystyczny Carte Blanche składa się z 12–15 tancerzy różnych narodowości z całego świata, dlatego prowadzi szereg międzynarodowych projektów, które dotyczą koprodukcji spektakli z innymi instytucjami. Celem działalności Norweskiego Towarzystwa Tańca Współczesnego jest wspieranie, produkowanie i prezentowanie nowatorskich zjawisk i praktyk artystycznych z dziedziny tańca współczesnego i choreografii w Norwegii i za granicą. Chętnie promuje choreografów i tancerzy, którzy mają krytyczne spojrzenie na zjawiska społeczne, a środkiem ich wyrazu artystycznego jest taniec.

GAME” - SPEKTAKL
W ramach I edycji Interdyscyplinarnego Biennale Sztuki i Techniki Przyszłości, norweska grupa Carte Blanche zaprezentuje na krakowskiej scenie w Małopolskim Ogrodzie Sztuki spektakl „Game”. Realizacja ta łączy w sobie elementy tańca współczesnego  oraz performance'u audiowizualnego. Jest innowacyjnym projektem łączącym świat realny z wirtualnym, stanowiącym przykład wykorzystywania nowych technologii w pracy choreograficznej.

REZYDENCJE ARTYSTYCZNE 
Przewidziane są również rezydencje artystyczne Carte Blanche w Krakowie. Podczas prezentacji performatywnych publiczność będzie mogła zapoznać się ze strategiami artystycznymi wykorzystywanymi przez artystów z Carte Blanche. W trakcie rezydencji zostaną zorganizowane także warsztaty dla aktorów, którzy będą mogli i wymienić się praktykami i doświadczeniami pracy na scenie z użyciem nowych technologii.