Image
sztuka cyfrowa

Instalacje i zamknięte w nich myśli - Sidey Myoo

Kultura Futura Przyszłość w teatrze

Interaktywność instalacji sztuki cyfrowej tworzy nowe przestrzenie wyrazu. Kiedyś węgiel na ścianie - dziś kod na mikroprocesorze sterującym mechanizmami. 


 

Zapraszamy Państwa do wysłuchania rozmowy z prof Michałem (Sidey Myoo) Ostrowickim. Wspólnie zastanawiamy się nad pozycją sztuki cyfrowej (ArsElectronica) we współczesnej kulturze. Czy połączenie materii oraz kodu będzie nową normą, czy pozostanie awangardą którą zaraz wyprą kolejne technologie?

O tym jakie są jej możliwości a jakie ograniczenia tej technologii rozmawiamy z wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie który jest jednym z twórców pierwszego w polsce uniwersytetu działającego w VR - Academia Electronica. Porozmawiamy o gdzie i jak można z taką kulturą obcować. Wspólnie zastanowimy się dla kogo może być ona bardziej dostępna. Wspólnie spróbujemy nazwać do jakiej przyszłości prowadzą nas artyści i korporacje a do jakiej sami chcielibyśmy dążyć?

Audio file
Image
Teatr im. Słowackiego w Krakowie - logo

Biennale

Przez sześć tygodni (18.10.2023-28.11.2023) mogą Państwo odwiedzać MOS (ul. Rajska 12),  aby podziwiać prace VR z całego świata. Więcej informacji na stronie teatru. Podczas biennale odbywać się będą również wydarzenia towarzyszące, które przybliżą zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją, bio-mimikrą, czy rzeczywistością rozszerzoną. Więcej informacji poniżej.