Image
na obrazku widzimy miasto i sieć danych oplatających centrum

Miasto danych - Podcast

Kultura Futura e-POLIS

E-polis oddaje władzę w ręce mieszkańców poprzez dane. Zbierając informacje o problemach, można z niewyobrażalną wcześniej precyzją odpowiadać na potrzeby mieszkańców. O tym jak robić to w obszarze zdrowia w mieście rozmawiamy z Anną Trawińską.

Już dziś widzimy to w medycynie — od kilkunastu lat rodzi się na naszych oczach medycyna spersonalizowana. Dzięki skomplikowanym algorytmem oraz wielkim bazom danych możemy prowadzić precyzyjne działania profilaktyczne lub odkrywać źródła chorób, zanim pierwsi pacjenci pójdą do przychodni. Podczas pierwszych tygodni Pandemii Codiv-19 wirusolodzy korzystali z analizy trendów w wyszukiwarce Google, aby przewidywać, gdzie pojawiają się kolejne ogniska. Podobne analizy prowadzono we Włoszech.

Podczas Pierwszego dnia Open Eyes Economy Summit jeden z paneli poświęcony był właśnie przyszłości miasta [Link do debaty]. Brał w nim udział Anna Trawińska, która działa w  Międzynarodowej Fundacja Medycyny obliczeniowej SANO. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Anią Trawińską, z której dowiecie się Państwo:

  • Czym jest medycyna obliczeniowa i spersonalizowane leczenie? 
  • Czym jest dawstwo danych
  • Co sprawia, że w danym mieście może nam być łatwiej żyć zdrowo
  • Na co pozwalają dane, które obecnie pozyskujemy o mieście?
  • Jak dane pozwalają na lepsze projektowanie miast?
  • Na czym polega praca specjalistów do spraw medycyny obliczeniowej?
Audio file
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Anną Trawińską.
Image
Teatr im. Słowackiego w Krakowie - logo

Biennale

Przez sześć tygodni (18.10.2023-28.11.2023) mogą Państwo odwiedzać MOS (ul. Rajska 12),  aby podziwiać prace VR z całego świata. Więcej informacji na stronie teatru. Podczas biennale odbywać się będą również wydarzenia towarzyszące, które przybliżą zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją, bio-mimikrą, czy rzeczywistością rozszerzoną. Więcej informacji poniżej.