Image
książki

Niecodziennik #7 -edukacja

Kultura Futura Edukacja

Co nowego słychać w świecie edukacji? Czy dojrzeliśmy już do przeprowadzenia rewolucji w systemach szkolnictwa? O czym już mówimy otwarcie? Jakich narzędzi wykorzystujemy do nauki? 
 

W tym miesiącu skupiliśmy się na edukacji, która jest zarówno jednym z najważniejszych fundamentów naszego społeczeństwa jak i kluczowym czynnikiem kkształtującym przyszłość.  Każde pokolenie przechodzi przez ten sam system szkolnictwa. Jednak w obliczu dynamicznie zmieniającego się świat -  szybkich zmian technologicznych, gospodarczych i społecznych, które wpływają na wymagania stawiane przed jednostkami - edukacja musi ewoluować. Jak jest obecnie? Czy powoli wstajemy ze szkolnych ławek i uczymy się w praktyce?


Czy edukacja seksualna nadal jest tematem tabu?
Chyba większość z nas pamięta jeszcze te zawstydzające zajęcia WDŻ (wychowanie do życia w rodzinie) w szkole podstawowej. Czy wiele się od tego czasu zmieniło? Jak w przystępny sposób edukować na tak ważne tematy jak:  seksualność, cielesność, akceptacją swojego ciała? Czy SEX dla nas jako społeczeństwa jest nadal tematem tabu? Jakie inicjatywy edukują seksulanie w Polsce?
Zapraszamy do przeczytania artykułu. Edukacja w szkołach artystycznych - jak przygotować się do intymnych scen - wywiad z Adrianną Malecką
Jeszcze do niedawna każdy student szkoły teatralnej słyszał tekst - “aktor traktor” i żył ze świadomością, że na scenie trzeba zrobić wszystko o co poprosi reżyser. Obecnie w wyniku licznych (coming outów)  mobbing’ów  w szkołach artystycznych zachodzi rewolucja. W ramach akcji Change Now - programu skupiającego europejskie szkoły teatralne i performatywne - odbyła się premiera publikacji Ady Maleckiej o intymności w zawodzie aktora.  Jak przygotować się do scen intymnych? Jak przełamywać stereotypy? Jak współpracować z koordynatorem ds.intymności na planie? A jakie ćwiczenia wykonywać z partnerem przed sceną kiedy takiej profesjonalnej pomocy zabraknie? Na te pytania odpowiedziała Ada Malecka. Zapraszamy serdecznie do lektury.  
 

Edukacja w chmurze

Jeśli chcemy oderwać nasze dzieci standardowego siedzenia w szkolnych ławkach, dobrą alternatywną jest Szkoła w Chmurze! Czym jest szkoła w Chmurze? To nowatorski model nauczania polegający na tym, że uczniowie zdobywają wiedzę za pośrednictwem specjalnej platformy edukacyjnej. Uczniowie nie chodzą więc do szkoły, wszystko odbywa się online. Samodzielnie realizują podstawę programową, wykonując rozmaite testy i odpowiadając na pytania otwarte. Warto podkreślić, że Szkoła w Chmurze działa od 2015 roku i zaraziła pasją do indywidualnej nauki aż 14 560 użytkowników!
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą :)
Więcj szczegółów na https://szkolawchmurze.org/o-nas

Image
Zespół szkoły w chmurze
Zespół szkoły w chmurze
Image
Teatr im. Słowackiego w Krakowie - logo

Biennale

Przez sześć tygodni (18.10.2023-28.11.2023) mogą Państwo odwiedzać MOS (ul. Rajska 12),  aby podziwiać prace VR z całego świata. Więcej informacji na stronie teatru. Podczas biennale odbywać się będą również wydarzenia towarzyszące, które przybliżą zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją, bio-mimikrą, czy rzeczywistością rozszerzoną. Więcej informacji poniżej.