KONKURS

Image
Cyfrowa ręka wskazująca w lewo

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie ogłasza otwarcie zgłoszeń do konkursu głównego Biennale Kultura Futura 2023. Tematem konkursu jest idea  e-POLIS - miasta przyszłości. Osoby indywidualne oraz zespoły mogą zgłaszać dzieła dotykające trzech obszarów przewodnich: virtual reality, augmented reality, artificial intelligence. Prace mogą z tych technologii korzystać, lub w dowolny sposób korespondować z tematami. Każda osoba lub grupa może złożyć maksymalnie jedną pracę w każdym obszarze. Łącznie trzy prace. Każde dzieło musi być zgłoszone oddzielnie.

Dopuszczamy pracę under-construction co oznacza, że przyjmujemy również koncepty prac, ale tylko te, których zaawansowanie da szansę oceny jury jakości dzieła na etapie prezentacji, jak również po jego ukończeniu. Mogą to być prezentacje, prototypy lub opisy tekstowe. Organizator stawia tylko jedno wymaganie: finalne prace muszą podlegać prezentacji w formie projekcji wyłącznie w formie aplikacji 3D wirtualnej rzeczywistości, który będzie można oglądać za pomocą okularów VR (gogli) wraz z warstwą dźwiękową. Szczegółowe wymagania opisuje [Regulamin].

Zgodnie z 9 punktem regulaminu “Organizator zastrzega sobie prawo do wykupienia licencji/zapłacenia honorarium za utwory wybrane przez Jury

Harmonogram głównego Konkursu Biennale Kultura Futura 2023:

  • Zgłoszenia 1.02.2023 - 24.06.2023 do godz. 23.59 GTM+1
  • Ogłoszenie Listy zakwalifikowanych prac 30.06.2023 
  • Obrady Jury – 30.06.2023 do 19.07.2023 roku.
  • Publikacja werdyktu – 31.07.2023

Tegoroczne zgłoszenia są już zamknięte.

Image
Kultura Futura logo white
Image
budynek mos

Prace zgłoszone do konkursu Biennale Kultura Futura 2023 zostaną zaprezentowane w Małopolskim Ogrodzie Sztuki który każdego roku odwiedza ponad 150 000 osób z ponad 30 krajów. MOS jest gospodarzem ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali filmowych i teatralnych. Znajduje się w centrum Krakowa, miasta które co roku zajmuje pierwsze miejsce w centralnej Europie na liście TripAdvisor "Travellers' Choice Award".

Wyłonione w konkursie prace będą prezentowane w głównej Galerii MOS a zwieńczeniem biennale będzie Forum Przemysłów Kreatywnych, gdzie ponad 100 przedstawicieli branży będzie rozmawiać o wykorzystaniu VR i AR w kulturze.

 

Prace będą oceniane przez międzynarodowe Jury w składzie:

Image
prof. Akiko Kasuya

prof. Akiko Kasuya
Kyoto City University of Art

Image
prof. Andrzej Jajszczyk

prof. Andrzej Jajszczyk
PAN

Image
Piotr Krajewski

prof. Piotr Krajewski
WRO Center

Image
Alek Janicki

art. Aleksander Janicki
AYA Found
(przewodniczący jury)

 

    Osoby zainteresowane udziałem w kolejnych edycjach konkursu zapraszamy do zapoznania się z krótkim biuletynem informacyjnym, który można otrzymać wypełniając poniższy formularz. Znajdziecie w nim odpowiedzi na często pojawiające się  pytania oraz podpowiedzi dotyczące zgłoszeń.